PODSUMOWANIE SPOTKANIA SEKCJI EMERYTÓW I RENCISTÓW ZNP W LUBLINIE

PODSUMOWANIE SPOTKANIA SEKCJI EMERYTÓW I RENCISTÓW ZNP W LUBLINIEW dniu 16.04.2024 r. odbyło się comiesięczne spotkanie Sekcji Emerytów i Rencistów (SEiR) Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lublinie. Zebranie było okazją do omówienia szeregu istotnych kwestii dotyczących działalności sekcji oraz planowania przyszłych inicjatyw.

Planowanie wyjazdów i spotkań: Uczestnicy spotkania ustalili daty i miejsca nadchodzących wydarzeń. Wśród zaplanowanych aktywności znalazła się wizyta w muzeum „Pod Zegarem” w dniu 14 maja 2024 r. oraz kolejne spotkanie sekcji, które zaplanowano na dzień 11 czerwca – wycieczka do Prawiednik, gdzie seniorzy odwiedzą koleżankę Danutę.

Przypomniano o wyjeździe do Kołobrzegu, który został zaplanowany na 22 czerwca 2024 r, i potrwa do 02.07.2024 r. Wrześniowe spotkanie odbędzie się 10.09.2024 r. W okresie lipiec – sierpień spotkania SEiR nie będą się odbywały.

Publikacje i projekty: Illona Wojdat przypomniała o publikacji wspomnień kol. Krystyny Tchórzewskiej, a ona zaproponowała ideę wydania specjalnej publikacji z okazji 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego, które będziemy obchodzić w 2025 roku.

Wybory w sekcji: Podczas spotkania Paweł Pawłowski, wiceprezes oddziału przypomniał o ostatnich wyborach do zarządu sekcji, wymieniając i gratulując nowo wybranym władzom.

Kwestie socjalne: Omówiono korzyści wynikające z posiadania legitymacji emeryckich, takie jak zniżki na przejazdy kolejowe. Poinformowano też o ofercie PKP, która zakłada, że można kupić bilet zniżkowy na miesiąc przed planowanym wyjazdem. Władze Lublina dodatkowo oferują możliwość korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej dla seniorów.

Wspomnienia i życzenia: Uczestnicy wspominali zmarłych członków grupy. Złożyli życzenia urodzinowe koleżance Teresie Pietroń, która niedawno obchodziła swoje 95. urodziny i przygotowała na tę okazję adres okolicznościowy dla swoich kolegów z parafrazą tekstu piosenki Katarzyny Sobczyk „osiemnaście lat mieć to nie grzech”.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze w duchu oczekiwania na zaplanowane inicjatywy. Cieszymy się, że nasza wspólnota jest aktywna i dynamicznie działa na rzecz swoich członków.

PP