Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Drogiej Koleżanki śp. Reginy Zawiszy-Winiarczyk
wieloletniej Prezes Ogniska ZNP w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie, a w ostatnim czasie Zastępcy Prezesa.
Była nie tylko oddaną i cenioną nauczycielką, lecz przede wszystkim człowiekiem wielkiego serca – życzliwą, serdeczną i zawsze gotową nieść pomoc innym. Jej zaangażowanie, mądrość oraz niezwykła kultura osobista pozostaną na zawsze w naszej pamięci.
Trzydziestoosobowa grupa rozpoczęła 10 kwietnia swoją przygodę z Akademią Młodego Związkowca i Lidera ZNP. To prestiżowy, półtoraroczny program rozwojowy skierowany do młodych działaczek i działaczy związkowych oraz nowo wybranych prezesek i prezesów oddziałów ZNP. Łączy on wiedzę teoretyczną z intensywną pracą warsztatową, rozwijając kompetencje przywódcze, organizacyjne i społeczne niezbędne do skutecznego działania w strukturach Związku Nauczycielstwa Polskiego. To okazja do wymiany doświadczeń, przykładów dobrej praktyki oraz wzajemnego inspirowania się.
– Domagamy się podjęcia prac nad inicjatywą ZNP ws. wynagrodzeń i zmiany wysokości progów podatkowych – mówili uczestnicy konferencji prasowej ZNP 22 kwietnia 2026 roku.
Uczestnicy:
- Sławomir Broniarz, prezes ZNP
- Urszula Woźniak, wiceprezes ZG ZNP
- Szymon Lepper, nauczyciel, Oddział ZNP w Gdyni
ZNP złożył w Sejmie projekt „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli” ws. powiązania wysokości wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce. – Minęły dwa lata od pierwszego czytania projektu a Sejm nie pracuje nad inicjatywą ZNP mimo zapewnień, że prace zostaną przyspieszone – mówił na konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz. Te obietnice składali:
Więcej artykułów…
Strona 1 z 3
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- 3
- nast.
- Zakończenie






