LISTOPADOWE ZEBRANIE PREZESÓW OGNISK – 6.11.2023 R.

6 listopada w kinie ,,Bajka” miało miejsce zebranie Prezesów Ognisk lubelskiego Oddziału ZNP. Podczas zwołanego na 10.30 spotkania przedstawiciele Ognisk ZNP działających w lubelskich placówkach oświatowych zapoznali się z bieżącą działalnością związkową, kwestią dystrybucji kart paliwowych OPZZ, sprawami związanymi ze składaniem wniosków o odznaczenia drogą związkową. Uczestnicy zebrania przypomnieli sobie również informacje o odpisach składek.

Zebranych powitała Prezes Oddziału ZNP w Lublinie Celina Stasiak. Poinformowała ona również o bieżących sprawach związkowych, a także podziękowała za oddane na nią głosy w wyborach parlamentarnych. Koleżanka prezes wyjaśniła zwięźle kwestie związane ze zmianami kadrowymi w Sekretariacie Oddziału, jednocześnie zwracając uwagę na pozytywne zmiany w pracy Oddziału.

Sekretarz Oddziału - koleżanka Małgorzata Shaban Saad - opowiedziała o odpisach składek i sposobie ich rozliczenia.

Kolega Paweł Pawłowski, wiceprezes Zarządu Oddziału, przekazał wyczerpujące wiadomości na temat kart, które trafią do członków naszego oddziału dzięki przynależności ZNP do OPZZ. Poinformował też o sposobie ich przekazywania członkom Oddziału.
Wiceprezes Marek Gągola zapoznał zgromadzonych z informacjami o zasadach składania wniosków o odznaczenia związkowe i państwowe za pośrednictwem ZNP.

Prezesi ognisk zasygnalizowali, że do dyrekcji placówek wpłynęło pismo od wiceprezydenta Mariusza Banacha, dotyczące sposobu rozliczania godzin zastępstw. Informujący o sprawie zwrócili uwagę, że sposób w jaki prezydent zaleca rozliczać zastępstwa jest niekorzystny zwłaszcza dla nauczycieli biblioteki czy świetlicy, którzy, gdy idą na zastępstwo za nauczyciela przedmiotu to dostają za takie zastępstwo o ok. 30% mniej wynagrodzenia niż gdyby takie zastępstwo odbył inny nauczyciel zatrudniony w wymiarze 18/18. Koleżanka prezes obiecała zainterweniować w tej sprawie. Jednocześnie podziękowała prezesom, którzy reagują w takich sytuacjach, ponieważ stanowi to o sile naszej organizacji.

Po spotkaniu uczestnicy mogli jeszcze podejść do prowadzących i dopytać o szczegóły omówionych na zebraniu zagadnień, a także skorzystać z możliwości załatwienia spraw formalnych w sekretariacie.

Autor: MG