Edukacja przyszłości

EDUKACJA PRZYSZŁOŚCIW dniach 20 – 21 marca 2024 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się XI Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządów, szkół, organizacji oświatowych i firm świadczących usługi w szeroko pojętej branży edukacyjnej. Lubelskie środowisko oświatowe reprezentowali: Wiceprezydent Lublina ds. oświaty pan dr Mariusz Banach, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania w Lublinie pani Ewa Dumkiewicz–Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty pan Tomasz Szabłowski oraz wielu dyrektorów lubelskich placówek oświatowych.

Nie zabrakło również przedstawicieli Oddziału ZNP w Lublinie – pani prezes Celiny Stasiak oraz jej zastępców: dr. Marka Gągoli i Pawła Pawłowskiego. Warto nadmienić, że w debacie rozpoczynającej konferencję wzięła udział Wiceprezes Zarządu Głównego ZNP Urszula Woźniak, prezentując stanowisko Związku w kwestiach związanych z oczekiwaniami środowiska oświatowego wobec Ministerstwa Edukacji Narodowej. Koleżanka prezes zwróciła uwagę, że pomimo zadowolenia z faktu otrzymania podwyżek przez nauczycieli należy dołożyć wszelkich starań do połączenia wzrostu wynagrodzeń w oświacie ze średnimi płacami w gospodarce. Zaapelowała też o pozostawienie autonomii nauczycielom w kwestiach takich jak praca domowa, co spotkało się z wieloma głosami poparcia wśród pozostałych uczestników. Dobrze, że od wielu lat Lublin jest gospodarzem tak ważnego wydarzenia na edukacyjnej mapie Polski. Dzięki takim konferencjom istnieje szansa na wypracowywanie rozwiązań dla konkretnych wyzwań stojących przed polską edukacją.

Edukacja przyszłościEdukacja przyszłości