Wyjazdowe Szkolenie Prezesów Ognisk lubelskiego Oddziału ZNP – Kielce 29 - 30.09.2023

Wyjazdowe Szkolenie Prezesów Ognisk lubelskiego Oddziału ZNP – Kielce 29-30.09.2023 r.Z ogromną radością informujemy o udanym wyjeździe szkoleniowym do Kielc, który odbył się 29-30.09.2023 r. Wyjazd ten był nie tylko okazją do podniesienia kwalifikacji naszych Prezesów, ale również wspaniałym momentem integracji i poznania się w nowym – innym entourage’u.

Jednym z punktów programu była wizyta w Jaskini Raj. Niezwykła atrakcja przyrodnicza, uważana za jedną z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Kryształowe nacieki, imponujące formacje skalne i tajemnicza atmosfera podziemnego świata opowiedziana przez samego dyrektora, który – jak sam przyznał – debiutował w roli przewodnika. Wielu twierdzi, że dzięki stałej temperaturze i wilgotności, w jaskini można poczuć prawdziwe oblicze ziemi. Eksplorując jej zakamarki, można zetknąć się z niesamowitym podziemnym światem, gdzie czas zdaje się płynąć inaczej. Stworzenia takie jak nietoperze oraz pająki dodają magii temu miejscu.

O godzinie 15.00 w sali konferencyjnej rozpoczęliśmy panel szkoleniowy. Koleżanka Prezes wręczyła dyplomy i upominki dla najbardziej zaangażowanych prezesów ognisk, co już na początku wprowadziło ciepłą i uroczystą atmosferę.
Uczestnicy wzięli udział w panelu podczas którego poszczególni członkowie Zarządu Oddziału zaprezentowali następujące treści:

• Prezes Oddziału ZNP w Lublinie – Kol. Celina Stasiak: Informacje o historii Związku Nauczycielstwa Polskiego;
  • Przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału ZNP w Lublinie – Kol. Illona Wojdat i Wiceprzewodnicząca Sekcji Pracowników Obsługi i Administracji – Kol. Małgorzata Shaban Saad: Działalność sekcji, informacje dotyczące deklaracji, odpisów składek dla ognisk;
  • Wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Lublinie – Kol. Paweł Pawłowski: Fundusz Zdrowotny;
  • Wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Lublinie – Kol. Marek Gągola: Strona Internetowa Oddziału;
  • Wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Lublinie – Kol. Paweł Pawłowski: Statystyka ogniska w praktyce – FAQ;
  • Wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Lublinie – Kol. Marek Gągola: Relacja z pikiety ZNP pod Ministerstwem Edukacji i Nauki;
  • Członek Zarządu Oddziału ZNP w Lublinie – Kol. Ewa Leonowicz: Kompetencje Prezesa Ogniska w odniesieniu do dyrektora;

Wyjazdowe Szkolenie Prezesów Ognisk lubelskiego Oddziału ZNP – Kielce 29-30.09.2023 r.Wieczorem o godzinie 19:00 wszyscy spotkaliśmy się na uroczystej kolacji. Wspólne zdjęcie przed posiłkiem i symboliczny toast inicjujący pracę sekretariatu w nowym składzie rozpoczęły podniosły moment tego wieczoru. Eleganckie otoczenie i towarzyskie rozmowy stworzyły idealne warunki do pogłębienia naszych relacji.
Po oficjalnej części, ruszyliśmy od stołów. Taniec, śmiech i rozmowy trwały do późna.
Drugiego dnia, po obfitym śniadaniu przystąpiliśmy do dalszego zgłębiania zagadnień związkowych. Pomógł nam w tym mecenas Michał Kowalski – specjalista do spraw prawnych Okręgu Świętokrzyskiego ZNP i stały współpracownik Portalu Oświatowego. Poruszył zarówno kwestie związane z Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych jak również najważniejszymi nowinkami dotyczącymi laptopów dla nauczycieli i nagrody specjalnej obiecanej przez rządzących. O atrakcyjności tej części spotkania świadczy fakt wielu pytań jakie zostały zadane prowadzącemu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i ciepłą atmosferę podczas całego wyjazdu. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych wypraw!

Autor: PP, MG